එංගලන්තය ලෝක කුසලානය දිනා ගැනීමට වැඩි අවස්ථාවක් තිබෙනවා-සුනිල් ගවස්කර්

සුනිල් ගවස්කාර් 2019 ලෝක කුසලාන තරඟාවලිය පිලිබඳව අදහස් පළ කර තිබෙනවා ‘ඔබ පසුගිය ලෝක කුසලාන තරඟාවලීන් දෙකෙන් එනම්, 2011 දී සත්කාරක රට ඉන්දියාව දිනා ගත් අතර 2015 දී ඔස්ට්‍රේලියාව ජය ගත් බවත් සත්කාරක රට බවත්. ඒ අනුව 2019 දී එංගලන්තය ලෝක කුසලානය දිනා ගැනීමට ඉතා හොඳ අවස්ථාවක් තිබෙන බව සුනිල් ගවස්කර් පවසයි

“2011 සිට ලෝක කුසලාන ඉතිහාසය ගැන සැලකීමේදී, සත්කාරක රට වූ 2019 දී එංගලන්තය ලෝක කුසලානය දිනා ගැනීමට වැඩි අවස්ථාවක් තිබෙන බව “ගුවස්කාර් පවසයි.

කෙසේ වෙතත්, ගවස්කර් පෙන්වා දෙන්නේ එංගලන්තය එක්දින තරඟ සඳහා අනාවැකි ප්‍රකාශ කළ නොහැකි බවත් නමුත් තමන් ප්‍රකාශ කරන්නේෙ. “එංගලන්තය ලෝක කුසලානය දිනා ගැනීමට වැඩි අවස්ථාවක් තිබෙන බවත්” ඔහු පැවසීය.

එංගලන්තයට එරෙහිව ඔහුගේ අවසන් එක්දින ක්‍රිකට් තරගයට සහභාගි වූ හිටපු ක්රිකට් ක්‍රීඩකයා, ටෙස්ට් ලකුණු 10,000 ක් රැස් කළ පළමු ක්‍රීඩකයා වේ. ඔහු එංගලන්තයේ ගෘහස්ථ ක්‍රිකට් ව්‍යූහය තුළ සෝටර්සෙට් සඳහාද, පළමු ප්‍රාන්ත පන්තියේ ක්‍රීඩා සමාජ 18 න් එකකි.

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published